Úspešný prvý ročník

Najsilnejšie kone Slovenska v Cerove sa zaradili veľkou návštevnosťou a dobrým organizačným zabezpečením už hneď prvý ročník medzi najväčšie  športovo-spoločenské podujatia v okrese.  Obetavá práca desiatok obyvateľov obce pri príprave podujatia si zaslúži obdiv a uznanie. V sobotu 20. augusta bola v areáli okolo futbalového ihriska takmer celá dedina. Množstvo sprievodných podujatí, tvorivé dielne, stánky, zábava pre deti, ako aj výborné domáce špeciality a bohaté pohostenie prilákalo okolo 1500 návštevníkov z celého Slovenska aj zo zahraničia. Súťaž statných ťažných koní divákov zaujala, fandili svojim favoritom. Víťazný pohár si odniesol furman z Krupiny Ján Francisty ml., zároveň jeho kôň Tango  sa divákom najviac páčil. Vďaka všetkým sponzorom a mediálnym partnerom, ktorí sa pričinili o úspešnosť tohto podujatia.              -mh-

 

Radostný deň pre malých aj veľkých

 

Na usmiatu slnečnú sobotu 11. júna budú cerovské deti, ale aj ich rodičia a starí rodičia dlho spomínať. Máloktorý deň sa vydarí tak ako tento. Doobeda sa rozľahlý areál školy premenil na rozprávkový svet. Tri ružové prasiatka a malý nezbedný vĺčik, Perinbabka a Zubatá, Popoluška, Zbojníci, Nastenka, Baba Jaga i Mrázik vtiahli deti aj dospelých priamo do deja rozprávkového sveta, v ktorom museli plniť rôzne úlohy. Spolu s tromi prasiatkami postavili domček a keď prišiel vlk, schovali sa za jeho stenu a vlka odplašili. Pokiaľ pomáhali výrečnej Perinbabe skákať po perine a snežiť, zubáta im poskrývala topánky, napchala do nich šišky, pozväzovala šnúrky. Popoluške usilovne pomáhali triediť hrach a fazuľu, hľadať oriešky, zavesiť prádlo aj pozametať. Pri Babe Jage museli uhádnuť hádanky a Mrázik ich dokonca potrápil znalosťou dopravných značiek. Deťom sa veľmi páčila jazda na koníkovi, ako aj mnoho ďalších zábavných hier a súťaží, ktoré pre nich organizátori pripravili. Všetci obdivovali zručnosť žiackeho družstva hasičov, ktoré na školskom ihrisku predviedlo hasičský zásah. Pre menších to bola dobrá motivácia, aby sa k nim v budúcnosti pridali.

Všetci účastníci si pochutnali na výbornom guláši, domácich zákuskoch, koláčoch, slanom pečive, šťavnatých čerešniach a ďalších dobrotách.

Program vo večerných hodinách pokračoval ozdobením a postavením turíčnych májov, pri rezkej ľudovej hudbe. Žrebovanie tomboly s množstvom cien bolo sprevádzané napätým očakávaním a radosťou z výhry. Keď sa zotmelo, deti vypustili lampióny šťastia. Zábava pre dospelých pokračovala až do skorých ranných hodín. Celodenné podujatie zorganizovalo OZ Občania obci, Miestny dobrovoľný hasičský zbor a Evanjelický a.v. cirkevný zbor Cerovo.

                                                                                                                 -mh-

Aktuality

Poľovnícky ples v Cerove

15.1.2011

Poľovnícky ples v Cerove bol zorganizovaný na vysokej úrovni - perfektné menu, úprava priestorov, stolovanie, bohatá tombola, živá hudba. Vstupenky (po 10 €) boli vypredané veľmi rýchlo.  Poďakovanie patrí miestnemu združeniu poľovníkov a z ich radov zvlášť Radoslavovi Vrbovi, novopečenému poslancovi Obecného zastupiteľstva, ktorému občania svojimi hlasmi dali dôveru a iste aj jeho pomocníkom a rodine. Naša obec Cerovo nastupuje novú cestu duchovnej obrody. Je pre obec požehnaním a šťastím, keď žijú v nej ľudia, ktorí sa snažia o zachovanie, obrodu a napredovanie. Dušou cerovskej obrody je naša pani farárka Anna Kukulová s manželom, ktorá svoj život v obci žije v službe ľudí – občanov Cerova. Je prístupná a otvorená akejkoľvek pomoci a má dar byť vzorným príkladom nielen duchovných hodnôt a schopností, ale aj šikovných rúk. Jej zásluhou sa organizovanie verejných podujatí dostalo v našej malej obci na vysokú úroveň. Nech vstúpite do akéhokoľvek priestoru, ktorý štedro obrodili a doslova premenili šikovné ruky našej pani farárky, cítite sa dobre.

                                                                                                                       Miroslava

Fotogaléria